Limyra Consultancy Danışmanlık Hizmetleri

Karadeniz & Batum Turu

karadeniz ve batum turu

Karadeniz & Batum Turu

Kişi ve gruplara özel turlar!
Gezi tarihinizi belirleyin, sizin için düzenleyelim!
Konaklama şekli, alışveriş yerleri ve yemek tercihini kendiniz yapabilir ya da bize özel taleplerinizi bildirebilirsiniz.

1. gün: Saat 19:30 Haşimişçan Doğanbey Otoparkından Bursa - Eskişehir - Polatlı - Ankara - Kırıkkale - Çorum - Samsun - Ordu

2. gün: Ordu - Boztepe - Giresun - Zigana - Hamsiköy - Gümüşhane Karaca Mağarası
Gerekli molalar ve araç içi ikramlarımızın ardından Ordu’ya varış. Ordu Boztepe’den Ordu manzarası eşliğinde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Giresun üzerinden Kürtün Torul yolunu takiben oluşum zenginliği bakımından dünyanın en güzel 2. Mağarası Karaca Mağarası’nın ziyaret edilmesi. Maçka üzerinden Zigana Dağları’nın eteğindeki Hamsi köy’e varış. Sütlacıyla ünlü köyde gezi, yöresel öğle yemeği ve sütlaç ikramı sonrasında Gümüşhane’de panaromik şehir gezisi... Bugünlük dinlenmek için otelimize erken yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3. gün: Maçka - Sumela Manastırı - Uzungöl - Of - Rize - Pazar-Çayeli - Artvin Arhavi - Çifteköprü - Hopa

Sabah kahvaltı ardından Maçka Altındere Milli Parkındaki Sümela Manastırı’na (Meryem Ana Manastırı) varış. Minibüslerle manastıra çıkılması ve manastır gezisi sonrası Trabzon Uzungöl’e hareket. Göl etrafında yürüyüş ve göl kenarındaki restoranımızda öğle yemeği... Ünlü kiremitli köprüde fotoğraf molası… Of’lu Ali’nin süper komik fıkraları eşliğinde Pazar-Çayeli üzerinden Artvin Arhavi’de Türkiye’de nadir örneği olan İki akarsuyun birbirine kavuştuğu yerde bulunan Çifte Köprü’de fotoğraf ve çay molası… Hopa’daki otelimize varış. Yöresel müzik eşliğinde akşam yemeği ve Karadeniz’e has gösteri sonrasında konaklama otelimizde..


4. gün: Sarp Sınır Kapısı - Batum - Botanik Bahçesi

Sabah erken kahvaltımızın ardından Pasaporta İhtiyaç Olmadan Sadece Kimliğimizle BATUM’A GEÇİŞ. Bir tarafta deniz manzarasını diğer tarafta Andrew heykelinin heybetiyle Gürcü Kültürü ve doğasına tanıklık edeceğimiz Batum’da Çoruh nehri ve Gonio köprüsü görülerek merkeze varış. Orta Camii, Meryem Ana Katedral Kilisesi, tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Bahçesi gezileri… Yöresel öğle yemeği sonrasında Avrupa meydanında şehri tanımak için serbest zaman… İçinde 12 Havari’den Aziz Mathias’ın mezarının olduğu Gonio Apsaros Kalesi’nin gezilmesi… Sarp Sınır Kapısı'ndan geçiş Otelimize varış. Yöresel müzik eşliğinde akşam yemeği ve Karadeniz’e has gösteri sonrasında konaklama otelimizde.


5. gün: Ayder Yaylası - Elevit Yaylası - Palovit Şelalesi - Zilkale - Şenyuva - Çamlıhemşin - Fırtına Vadisi Rafting - Sürmene

Sabah kahvaltımızın ardından Karadeniz’e gelmişken yaylasız olmaz diyerek Çamlıhemşin’den minibüslerimizle gerçek bir yayla olan Elevit Yaylası’na hareket. Yolumuz üzerindeki Şenyuva Köyü’nde tarihi Çinçiva Köprüsü’nde fotoğraf molası… Gökyüzündeki bulutları’da aşarak yaylaya varış… Yöresel yayla kültürü ve eşsiz doğada serbest zaman… Sarp kaya kütlesi üzerinde kurulu olan ve konumu ile insanı hayretler içerisinde bırakan Zilkale’nin görülmesi. Şelaleler vadisinde ormanın içinden kısa yürüyüşle ulaşılan ve karşınıza birden çıktığında sizi kendisine hayran bırakacak Palovit Şelalesi’nde fotoğraf çekimi ve manzara keyfi… Dünya’da korunması gereken 200 Ekolojik bölgeden bir tanesi olan Fırtına Vadisi’nde nehir kenarında öğle yemeği ve rafting yapmak isteyenler için serbest zaman… Ayder Yaylası’na hareket... Otelimize yerleşme. Kal egon mevkii ve Gelin tülü Şelalesi’nin görülmesi. Ayder kaplıcalarından yararlanma. Akşam yemeği sonrası yöresel tulum eşliğinde horon... Konaklama otelimizde.


6. gün: Trabzon Atatürk Köşkü - Akçaabat - Ordu Yason - Fatsa

Sabah kahvaltımızın ardından Rize’ye varış. Rize çayı ve geleneksel tahta tezgâhlarda dokunan Rize Bezi bilgilendirmeleri ve serbest zaman… Sürmene’de Sürmene bıçakları hakkında bilgilendirme… 13.yy Bizans kilisesi olan Ayasofya Müzesi ve fresklerin gezilmesi... Trabzon’a hareket Atatürk Köşkü gezisi sonrasında… Akçaabat’ta deniz kenarında öğle yemeğinde ünlü Akçaabat köftesinin tadına bakma olanağı… Yason Burnu’nda muhteşem manzarayı seyretme ve kilise gezisi sonrasında Fatsa’ya hareket. Otelimize yerleşme. Otelimizin hamam sauna havuz aktivitelerinden yararlanma ve dinlenme olanağı. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde..


7. gün: Amasya - Yeşilırmak - Mumyalar Müzesi - 2. Beyazıd Külliyesi - Harşena Dağı - Kral Kaya Mezarları

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya’ ya ulaşıyoruz.. Gecesi de gündüzü de birbirinden güzel bu şehirde ilk olarak Dünyanın en büyük mumya müzesi olan Amasya Arkeoloji müzesini ziyaret ediyoruz. Arkeoloji, etnografya, fosil ve mumyalar bölümlerini gezdikten sonra Amasya da şehzadelik yapmış ve Osmanlıya padişah olmuş Sultanlarımızdan Sultan İkinci Beyazıd külliyesini ziyaret ediyoruz. Külliye içerisinde paratoner olarak kullanılmış çınar ağaçlarını, o dönemde payitaht İstanbul’ u merak eden ama gidemeyen Amasyalılar için İstanbul siluetinin çizildiği tarihi şadırvanı, kapı girişlerindeki denge sütunlarını ve camiinin içini gördükten sonra yeşil ırmak kıyısına iniyoruz. Yeşilırmak Sivas’ tan doğarak samsunun Çarşamba ilçesinde denize dökülene kadar geçtiği tüm bölgelere hayat verir. Amasya, yeşil ırmağın iki yakasına yerleşmiş bir şehirdir. Osmanlı döneminden kalma 18. Ve 19. Yy konaklarının Yeşilırmak boyunca sıra sıra inci tanesi gibi dizilip yalı olarak adlandırıldığını, İran Kökenli Pontus krallarının mezarlarının Harşena dağına oyularak tapınak görüntüsü aldığını, Ferhat ve Şirin efsanesiyle hafızalara neden unutulmaz biçimde kazındığı ve Şehzadeler parkındaki Padişah büstleriyle tarihsel bağını koparmadığını göreceğimiz bir görsel şölenle sizleri kendisine hayran bırakacaktır. Şehzadeler parkında yapacağımız yürüyüş sonrasında Roma dönemi kemerleri üzerine oturtulmuş Alçak köprüden geçerek Hazeranlar konağını da görebileceğimiz bu gezimizde Osmanlı dönemi yaşantısını daha iyi anlayabileceğimiz. Amasya da alacağımız yöresel ürünlerden oluşan açık büfe öğle yemeğinin ardından akşam saatlerinde Bursa’ ya varıyoruz.Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

Özel tur araçları ile ulaşım
Programda belirtilen geziler
5 gece konaklama
6 Sabah kahvaltısı
5 Akşam yemeği
Elevit Yaylası, Palovit, Zilkale Minibüs Transferi
Sümela Minibüs Transferi
Rehberlik ve refakat hizmetleri
Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar
Seyahat Güvence Poliçesi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

Öğle yemekleri,Yemeklerdeki içecekler
Müze girişleri ve örenyeri giriş ücretleri
Rafting, kişisel harcamalar ve Yurtdışı çıkış harcı

Sorun Cevaplayalım

Her türlü istek, öneri ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz!